Κυριακή, 14 Ιουλίου, 2024
ΑρχικήΑγρινίουΤέσσερις μαθήτριες απο το Αγρίνιο βραβεύονται απο την Εθνική Ολυμπιακή Ακαδημία

Τέσσερις μαθήτριες απο το Αγρίνιο βραβεύονται απο την Εθνική Ολυμπιακή Ακαδημία

Date:

Σχετικά άρθρα

Το Μεσολόγγι για άλλη μια χρονιά τιμά το νησί Κάλαμος

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτοςτο Ιστορικό Μουσείο της «Διεξόδου» και ο Ναυτικός Όμιλος...

1st PANETOLIKO MOUNTAIN TRAIL RUN !

Ο Δήμαρχος Αγρινίου Γιώργος Παπαναστασίου συναντήθηκε με τους διοργανωτές...

Η πρόταση του «ΒΙΩΣΙΜΟΥ ΚΟΣΜΟΥ» για τον Προσκυνηματικό  και Εναλλακτικό τουρισμό

Ο «ΒΙΩΣΙΜΟΣ ΚΟΣΜΟΣ»   στο Συνέδριο για τον Προσκυνηματικό  και...

ΣΒΕΡΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ, ΜΕΡΚΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ, ΤΣΕΛΙΚΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΝΤΑΡΑΝΤΟΥΜΗ ΕΜΜΕΛΕΙΑ

τα τρία παιδιά μαθήτριες του 6ου Γυμνασίου Αγρινίου, και το τέταρτο μαθήτρια του 17ου Δημοτικού Σχολείου, διακρίθηκαν στον διαγωνισμό καλλιτεχνικών δημιουργιών της 3ης Ολυμπιακής εβδομάδας. Τα έργα τους θα συμπεριληφθούν στο ψηφιακό ημερολόγιο της ΕΘΝΟΑ.

Η βράβευση των παιδιών θα γίνει στο αμφιθέατρο του κτιρίου της Ολυμπιακής Επιτροπής στο Χαλάνδρι την Τετάρτη 7 Ιουνίου στις 7:30 το απόγευμα. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!

Αποτελέσματα Καλλιτεχνικών Δημιουργιών 3ης Ολυμπιακής Εβδομάδας | ΕΘΝΟΑ 2023 🫶

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που έλαβαν μέρος στο διαγωνισμό καλλιτεχνικών δημιουργιών της 3ης Ολυμπιακής εβδομάδας για το ψηφιακό ημερολόγιο της ΕΘΝΟΑ!!! 👏🎉

Τα έργα που θα ενσωματωθούν στο ψηφιακό ημερολόγιο της ΕΘΝΟΑ 2024 είναι τα παρακάτω:

💠Ι. Σχολεία Κύπρου

• Πατούνα Χρυσταλλένη, Δημοτικό Σχολείο Κοφίνου

• Δημοτικό Σχολείο Κοφίνου (έργο 1663)

• Κανδυλίδου Ιωάννα, 3ο Δημοτικό Σχολείο Κόρνου

• Σαμπόλοβαν Καρίν, ΙΖ Δημοτικό Σχολείο Λεμεσού

• Δημοτικό Σχολείο Κοφίνου ( έργο 1636)

• Αντζουλίδης Αντρέας, Δημοτικό Σχολείο Κόρνου

• Ευρυβιάδης Γιάννης, ΙΖ Δημοτικό Σχολείο Λεμεσού

💠II. Σχολεία Ομογένειας

• Θεοφανία Δέσποινα- Μανίκα, Δημοτικό Σχολείο Λουμπουμπάσι

💠

ΙΙΙ. Δημοτικά Σχολεία

• Νταραντούμη Εμμέλεια, 17ο Δημοτικό Σχολείο Αγρινίου

• Δημοτικό σχολείο Πέλλας

• Κούρου Αλεξάνδρα, 4ο Δημοτικό Σχολείο Καρπενησίου

• Γκορτσίλα Κάλλια, Δημοτικό Σχολείο Παραδείσου

• Συλεούνη Μαρία, Δημοτικό Σχολείο Παραδείσου

• Μαϊτού Νικολέτ-Ζωή, Δημοτικό Σχολείο Γλινάδου Νάξου

• Κλήμου Δήμητρα, 8ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας

• Γερουτάρης Δημήτρης, Δημοτικό Σχολείο Σερίφου

• Δάρρας Περικλής, 1ο Δημοτικό Σχολείο Χαϊδαρίου

• 3ο Δημοτικό σχολείο Ευκαρπίας

• Αράπογλου Δημήτριος, 13ο Δημοτικό Σχολείο Δράμας

• Πολίνα Δρέπα, 7ο Δημοτικό Σχολείο Καλαμαριάς

• Δημοτικό Σχολείο Νικήσιανης Καβάλας (έργο 112503)

💠ΙV. Γυμνάσια Σχολεία

• Σουντέ Μεχμέτ, 5ο Πειραματικό Γυμνάσιο Κομοτηνής

• Φαρμάκη Ελένη, Πρότυπο Γυμνάσιο Πατρών,

• Ειδικό Εργαστήριο Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Πατρών

• Σβέρκα Παναγιώτα & Μέρκου Σπυριδούλα, 6ο Γυμνάσιο Αγρινίου

• Γυμνάσιο Σοχού (έργο 00024)

• Χούνα Ελντλίρα, Γυμνάσιο Νέας Καλλικράτειας

• Τσαδήρα Μελίνα, 1ο Πρότυπο Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης

• Σαλαχώρα Άννα, Γυμνάσιο Νέας Καλλικράτειας

• Δήμου Αγγελική, Γυμνάσιο Νέας Καλλικράτειας

• Πανταζή Κωνσταντίνα, 1ο Πρότυπο Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης

• Γ τάξη, 1ο Πρότυπο Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης

• Τσέλικα Ευαγγελία, 6ο Γυμνάσιο Αγρινίου

• Αθανασιάδη Κατερίνα, Γυμνάσιο Νέας Καλλικράτειας

Η τελετή βράβευσης θα πραγματοποιηθεί στο αμφιθέατρο της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής την Τετάρτη 7 Ιουνίου στις 19:00.

Ευχαριστούμε πολύ την Επιτροπή αξιολόγησης που με αγάπη και αφοσίωση έκανε την επιλογή τους!

#congratulations#contestwinner#Contestresult#OlympicWeek2023#ETHNOA#olympicvalueseducation

spot_img

Πρόσφατα άρθρα